عشقولانه

مطالب (همسرداری-زناشویی-عاشقانه)

یکی از دوستان سوال کرده اند:


اگه خانمی دست همسرشو بگیره و با دست اون خودشو ارضا کنه این کار مثل خود ارضایی کردنه؟


در پاسخ به این دوست عزیز باید بگویم که از نظر شکل ظاهری ارضای فرد با دست همسر نیز مانند ارضا توسط خود فرد است. یعنی مکانیسم عمل همان است که بود ولی در شرع این دو متفاوتند یعنی خود ارضایی حرام است و گناه محسوب می گردد ولی بسیاری از علما این نوع ارضا توسط همسر را جایز می دانند و ایرادی به آن وارد نمی دانند.


از نظر علم روانپزشکی خود ارضایی یک پروسه طبیعی در شناخت میل جنسی است و زمانی به عنوان یک اختلال به آن نگاه می شود که فرد علیرغم داشتن همسر باز هم به خود ارضایی ادامه دهد. اما در شرع خود ارضایی یک گناه محسوب می گردد. البته خود ارضایی بوسیله همسر در شرع مجاز می باشد و مشکلی ندارد.


همچنین تحریک کلیتوریس یا چوچوله زن توسط مرد بوسیله دست یا زبان و لبها یکی از راههای پیش نوازش شناخته شده و کمک می کند تا زن آمادگی لازم ر ا برای دخول داشته باشد و هنگام دخول به ارگاسم یا اوج لذت جنسی برسد و از رابطه احساس رضایت داشته باشد. این کار بویژه در مردانی که دچار زود انزالی هستند توصیه می شود تا مشکلی در رابطه جنسی نداشته باشند.


حالت عکس این قضیه نیز وجود دارد یعنی زن بوسیله دست آلت مرد را تحریک می کند تا به حد ارضا برسد. در مردانی که زود انزالی دارند توصیه می شود این تمرین را انجام دهند بدین شکل که زن با دست آلت ایشان را تحریک می کند تا نزدیک به انزال سپس قبل از آنکه انزالی رخ دهد تحریک خاتمه می یابد. بعد از مدتی دوباره این کار تکرار می شود. به تدریج آستانه تحریک مرد بالا رفته و زود انزالی وی درمان می شود.

نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۰/۰۲/۰۷ساعت 12:0 توسط محمد| |